• Головна
  • Армія Відновлення на Миколаївщині — як працює проєкт та чи має успіх в області, - ФОТО
08:30, 21 квітня
Надійне джерело

Армія Відновлення на Миколаївщині — як працює проєкт та чи має успіх в області, - ФОТО

 В Україні ще восени 2022 року запровадили проєкт “Армія відновлення” для залучення тимчасово безробітних жителів до суспільно-корисних робіт. Ті, хто під час повномасштабного вторгнення з будь-якої причини залишився без роботи, мають змогу долучитись до відбудови країни. Звісно, що ця робота оплачувана та непримусова.

Редакція 0512 поспілкувалась з директором Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитром Оборонько, аби дізнатись, як діє цей проєкт на Миколаївщині та як до нього можуть долучитись місцеві жителі.

Армія Відновлення на Миколаївщині — як працює проєкт та чи має успіх в області, - ФОТО, фото-1

У Миколаївській області ці роботи розпочалися у січні 2023 року. Протягом минулого року понад 4 тисяч осіб залучили до суспільно — корисних робіт в 45 територіальних громадах регіону.За цей період центр зайнятості видав майже 5,5 тисяч направлень для участі у таких роботах.

Хто може долучитися до "Армії відновлення”

Дмитро Оборонько каже, що всі люди, які стоять на обліку в центрі зайнятості, можуть долучитись до “Армії відновлення”. А якщо людина має статус ВПО, то їй для цього не обов’язково перебувати на обліку в службі зайнятості.

На яку саме роботу залучають жителів?

Це можуть бути як роботи для потреб Збройних Сил України, так і для потреб економіки та населення. Зокрема:

  • · розбір завалів та відновлення будинків, пошкоджених у результаті бойових дій.
  • · складання модульних будинків.
  • · ремонтні роботи будівель соціальної сфери.
  • · заготівля дров для військових та населення.
  • · розвантаження гуманітарної допомоги.
  • · укріплення дамб.
  • · розчищення автомобільних доріг від завалів.
  • · надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.

Перелік таких робіт залежить від потреб конкретної громади.

Армія Відновлення на Миколаївщині — як працює проєкт та чи має успіх в області, - ФОТО, фото-2

Як реалізується проєкт і скільки платять за роботу

Військове командування разом із військовими адміністраціями самостійно або із залученням місцевих держадміністрацій, органів місцевого самоврядування вирішують, скільки людей і на які суспільно корисні роботи потрібно.. Потім передають цю інформацію службі зайнятості.

Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Військове командування разом з військовими адміністраціями визначає, які роботи потрібні в регіоні, а голови громад визначають обсяг робіт і необхідну кількість людей для його виконання і потім повідомляють про це службу зайнятості, яка пропонує безробітним, що стоять на обліку, долучитись до виконання таких робіт, — каже Дмитро Оборонько.

Якщо людина має статус ВПО, то їй не треба бути зареєстрованим у службі зайнятості, щоб взяти участь у суспільно-корисних роботах. З охочими взяти участь в “Армії відновлення” укладається строковий трудовий договір на період виконання робіт.

Дмитро Оборонько каже, що суспільно корисні роботи — це офіційна тимчасова зайнятість, сплата податків та страховий стаж. Оплата становить до 12 000 гривень за повний відпрацьований місяць за ремонтно-відновлювальні роботи.

До яких робіт найчастіше залучають жителів на Миколаївщині

Найчастіше залучають до таких робіт, як ремонтно-відновлювальні роботи, роботи, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності, розбір завалів, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг, будівництво захисних споруд цивільного захисту, сільськогосподарські роботи та інші роботи, що виконуються під час запровадження трудової повинності в умовах воєнного стану, яка не є примусовою.

Приклад реалізації проєкту в громаді Миколаївщини

У рамках проєкту різноманітні роботи проходили, зокрема, у Галицинівській територіальній громаді. Ця громада — одна з тих, яку найбільше обстрілювала російська армія у 2022 та 2023 роках. Зафіксовані обстріли з РСЗВ і в 2024 році. На території громади пошкоджено як житлові будинки, так і місця загального користування. Там учасники “Армії відновлення” вже відремонтували дитячий майданчик, амбулаторію, будинок культури, поштове відділення, постраждалі будинки мешканців, адміністративні приміщення громади, а також відновили зупинки громадського транспорту.

Також безробітні займалися ремонтом майбутньої станції очищення води та збирали модульні будинки.

«Армія відновлення» продовжує свою роботу. Дмитро Оборонько каже, що проєкт фінансово підтримує людей, які тимчасово втратили роботу, і залучає їх до відбудови країни.

- Це тимчасова робота, але маємо багато прикладів, коли завдяки участі у проєкті люди отримували пропозиції від роботодавців та переходили у статус постійно зайнятих осіб, тому він не може бути не успішним, — каже він.

Куди звертатись охочим приєднатись до “Армії відновлення” на Миколаївщині

Жителям, які залишились без роботи і бажають долучитися до суспільно корисних робіт за винагороду, радять звертатись за номером телефону гарячої лінії 0512677620.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#армія відновлення #новини миколаїв #оборонько дмитро центр зайнятості
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...